Frakčná mikroihličková rádiofrekvencia pôsobí na princípe riadeného prieniku sady 36 pozlátených ihličiek do predom stanovenej hĺbky v dermis, podľa indikácií použitia. Následne dochádza k riadenému uvol'neniu presne cielenej rádiofrekvenčnej energie k zakončeniu kolagénových vlákien a dôjde k ich regenerácii.

Efekt mikrofrakčnej technólogie je daný jednak samotným fyzickým poškodením tkaniva a zároveň pôsobením rádiofrekvencie.

Vďaka tejto unikátnej kombinácii dochádza nielen k remodelácii kolagénových vlákien a elastínu, ale dochádza zároveň k výraznému zlepšeniu textúry pleti, tónu pleti a jej elasticity, čoho sa využíva pri odstránení jaziev po akné, vrások a strií.

Naštartovanie procesu hojenia je podporené využitím LED stimulačného laseru pri samotnom zákroku. Viditeľný je okamžitý liftingový efekt.

 

Indukcia novotvorby kolagénu pôsobením mikroihiel

Po znecitlivení pokožky krémom vytvára množstvo pozlátených mikroihličiek mikroskopické vstupy rôzne hlboko do pokožky - dermy, čo dáva pokožke významný stimul k novotvorbe kolagénových vlákien.

Cez vytvorené kanály sa výrazne zlepšuje prienik vitamínu A a vitamínu C, čo stimuluje a urýchľuje obnovovanie pokožky, čo jej dodáva pružnejší, jemnejší a mladistvý vzhľad.

mikroihličková rádiofrekvencia

 

Vplyv rádiofrekvencie na proces regenerácie

Používané mikroihly sú vodivo izolované zlatom okrem koncového hrotu (0,3 mm), čo zaručuje cielené doručenie bipolárnej rádiofrekvenčnej energie priamo do hlbokej dermy bez poškodenia epidermy (povrchovej vrstvy kože).

Minimálne invazívna RF tepelná energia vytvára v derme (zamši) frakčnú elektrokoaguláciu, čo urýchľuje prirodzený proces hojenia po ošetrení mikroihličkami. Dochádza ku kontrakcii mikroranky a remodelácii kolagénu čo opät' zlepšuje kvalitu pokožky v zmysle jej laxicity.

 • 36 mikroihiel s nanesenou vrstvou zlata
 • bezpečný nadstavec na jedno použitie
 • jemný vstup ihiel s presnou hĺbkou do pokožky
 • nastavenie hĺbky prieniku 0,5 - 3,5 mm
 • LED osvetlenie (modré/červené) pri aplikovaní rádiofrekvencie

Použitie červenej diodovej LED hlavice aktivuje bunky pokožky, zvyšuje novotvorbu kolagénu, zlepšuje textúru a kvalitu pokožky.

Použitie modrej diodovej LED hlavice sa zameriava na korekciu aktívneho akné deštrukciou baktérií zodpovedných za tvorbu akné (Propionibacterium acnes).

 

Výsledok ošetrenia

 • redukcia akné a jaziev po akné
 • stiahnutie pórov
 • redukcia vrások
 • lifting pleti
 • nosovoústne ryhy
 • redukcia pigmentácie
 • rejuvenizácia pokožky
 • redukcia strií
 • redukcia ochabnutých viečok

K vypnutiu pokožky a zlepšeniu textúry pleti dochádza do 3 mesiacov od zákroku, ked' sa nanovo vytvára kolagén a elastín v pokožke.

Toto ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti. Pacienti, ktorí majú problémy s vráskami, ochabnutou pokožkou, nejasnými kontúrami tváre, aktívnym akné, rozšírenými pórmi sú vhodnou cieľovou skupinou pre toto ošetrenie.

Mikroihličková rádiofrekvencia si vie poradit' s celou oblasťou tváre vrátane okolia očí, strednej časti čela, oblasti ochabnutej části líc a sánky.

Uvedený typ ošetrenia sa vykonáva na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj na pobočke v Partizánskom - ul. Rudolfa Jašíka 504.

 

Cenník

MIKROIHLIČKOVÁ RÁDIOFREKVENCIA
Celá tvár 250 €
Krk 200 €
Dekolt 200 €
Celá tvár + krk 400 €
Celá tvár + dekolt 400 €
Celá tvár + krk + dekolt 600 €
Dolné očné viečka 150 €
Horné a dolné očné viečka 175 €
Líca obojstranne 175 €
Čelo 150 €
Celá tvár s podbradkom 300 €
Podbradok 150 €
Dolný facelift ( líca, podbradok, brada, horná pera ) 200 €

 

mikroihličková rádiofrekvencia pôsobenie