Ide o výnimočnú metódu realizovanú v ambulatných podmienkach (bez nutnosti anestézie a s ňou súvisiacimi komplikáciami) na redukciu tuku z problémových partií tváre (syslíky, výrazné nosovoústne valy), na korekciu ovisajúcej brady (podbradok).

 

Injekčnou lipolýzou možno ošetrit' najrozličnejšie partie tváre a krku - syslíky, podbradok, výrazné nosovoústné valy .

Pri ošetrení  pomocou supertenkých ihličiek (na tvári a  na krku v dĺžke 6 mm)  sa priamo do tukového tkaniva aplikuje PPC - Phosphatidylcholín . Phosphatidylcholín je v súčastnosti najsilnejší odbúravač tuku, súčastne stimuluje kolagén. Tuk sa odbúrava rovnomerne (nevznikajú žiadne jamky ako pri chirurgickej liposukcii), koža po injekčnej lipolýze neostáva ochabnutá.

PPC pôsobí v tele 6-8 týždňov, rozpustený tuk sa odbúrava pečeňou a obličkami (vylučuje sa močom a stolicou).

Po aplikácii počas prvých 3-7 dni (najvýraznejšie však poča prvých 3 dní) pretrváva opuch, začervenanie, hematómy, bolestivost', prípadne svrbenie, pálenie. U 5% pacientov sa vytvoria v podkoží hmatné uzlíčky, ktoré sa v priebehu 6-8 týždňov vždy vstrebú. Zákrok je najlepšie realizovať pred víkendom, aby koža do nasledujúceho pracovného týždňa mohla odpuchnút'.

Optimálne sú 2-3 ošetrenia s odstupom 6  - 8 týždňov (najväčší úbytok tukového tkaniva je po 2. aplikácii). Efekt ošetrenia nie je okamžitý (pretože tuk neodsávame - ako pri chirurgickej liposukcii), ale postupný ( 6-8 týždňov po každej aplikácii dochádza k postupnému odbúravaniu tuku a stimulácii kolagénu).

Účinok ošetrenia je trvalý (podobne ako pri chirurgickej liposukcii) ak pacient dodržiava zdravý životný štýl (stravovanie, primeraný pohyb) a zásadným spôsobom nezmení svoju váhu.

Uvedený typ zákroku je realizovaný na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj v pobočke v Partizánskom - ul. R. Jašíka 504

 

Videá

 

Cenník

INJEKČNÁ LIPOLÝZA
Tvár, podbradok od 250 €