Akné predstavuje jedno z najrozšírenejších ochorení mladých ľudí. Ochorenie sa často vyskytuje aj u ľudí po 20. roku života. Prejavy akné sú nehnisavé (komedóny - tzv. uhry, čierne bodky), ale často aj hnisavé (pustuly - zapálené vyrážky).

Pri akné (či už nezápalové alebo aj zápalové formy) je mimoriadne účinné čistenie pokožky. Klasické vytláčanie je však len málo účinné a zároveň je spojené s množstvom komplikácii (veľakrát sa prejavy akné ešte viac zhoršia).

 

 

Jedným z najúčinnejších spôsobov čistenia pokožky u pacientov s prejavmi akné predstavuje kombinácia prístrojového ošetrenia profacial a následnej aplikácie chemického peelingu. Ošetrenie pozostáva z  2 krokov:

1.Ošetrenie prístrojom profacial - Ide o pístrojové čistenie pokožky (podtlakom, kde v koncovke podtlakovej ošetrujúcej hlavice cirkuluje vodný prúd s obsahom kyseliny salicylovej) - t.j. do hlavice sa podtlakom nasaje pokožka a následne jemným obrusovaním vodným lúčom s obsahom kyseliny salicylovej sa pokožka do hĺbky čistí.

2. Následne sa na takto vyčistenú pokožku aplikuje chemický peeling - s obsahom kys. trichlóroctovej (stredne hlboký peeling)

Prvé 3 dni po zákroku je ošetrená pokožka mierne začervenalá (možno aplikovať makeup), cca na 3. deň od ošetrenia nastáva ošupovanie, ktoré pokračuje do cca 5. dňa od ošetrenia. Ošetrenie sa vykonáva len mimo letného obdobia.

 

 

Výsledkom ošetrenia je hladšia pokožka, menej drsná, redukcia hnisavých aj nehnisavých foriem akné, stiahnutie rozšírených pórov.

Ošetrenie sa vykonáva 4-6x v 2 týždňových intervaloch

 

Cenník

Profacial
Profacial +chemickýpeeling 70 €
Profacial 40€
Profacial + LED 60€

 

Ošetrenie sa vykonáva na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5