Príčin vypadávania vlasov je množstvo - od vonkajších chemických faktorov, vplyvu liekov, radiácie, stresu, cez lupinatosť, nedostatok železa, nekorigovaná porucha zraku, štítnej žl'azy a ďalšie.

Najčastejším typom je však plešivost', ktorú spôsobuje mužský hormón testosterón, respektíve jeho derivát dehydroepiandrosterón (DHT).

V lekárni sú bežne dostupné preparáty, ktorých súčasťou sú pomocné látky - vitamíny a aminokyseliny (napríklad vitamíny skupiny B, kyselina pantoténová, zinok, kyselina listová, cyanokobalamín, arginín, ornitín a ďalšie). Tieto vlasom nepoškodia, no ak sa jedná o vážnejšiu poruchu, vlasy len účinkom týchto látok určite nenarastú. Výžive vlasov a prevencii pred výrazným vypadávaním napomáha tiež roztok minoxidil, ktorý obsahuje látku spôsobujúcu rozšírenie ciev.

Jednou z najúčinnejších liečebných metód vypadávania vlasov je vlasová mezoterapia, pri ktorej injekčnou cestou špeciálnymi mikroihličkami v miestnom znecitlivení /anestetický krém Emla/ aplikujeme priamo do vlasovej pokožky zmes látok zodpovedných za stimuláciu vlasových folikulov a následný rast vlasov.

Mezoterapeutických vlasových roztokov je v súčastnosti na trhu nespočetné množstvo. Mnohé obsahujú účinné látky ako zinok, aminokyseliny arginín, glutamín, cysteín, glycín, vitamíny skupiny B. Ich účinnosť je však pomerne nízka.

V našom centre používame v súčastnosti na trhu jeden z najúčinnejších vlasových mezoterapeutických roztokov Dermaheal Stem C rum HL. Koncepcia tohto prípravku je založená na jeho unikátnom zložení. Výťažky z kmeňových buniek  a obsiahnuté rastové faktory dokážu revitalizovať vlasové vačky. Tento prípravok je určený nielen na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov, ale aj obnovu rastu vlasov. Aktívne ingrediencie revitalizujú vlasové vačky, stimulujú cirkuláciu krvi a zlepšujú celkový stav pokožky hlavy.

Zloženie: 3 rastové faktory: sh-Oligopeptid-2 , sh-Polypeptid-1, sh-Polypeptid-9 (revitalizujú vlasový folikul, blokujú DHT, rozmnožujú vlasové folikuly), výťažok z kmeňových buniek (podporuje proliferáciu a diferenciaciu dospelých kmeňových buniek na bunky vlasov), biotín (spomaľuje vypadávanie vlasov a pozitívne ovplyvňuje ich kvalitu), biomimetický peptid - Copper Tripeptid-1 (podporuje množenie vlasových buniek, ich migráciu)

Výrobok Dermaheal Stem C rum HL je určený len pre prácu lekármi, v žiadnom prípade ho nenájdete v kozmetickom centre. Preparát je účinný pri problémoch s padaním vlasov jak u žien tak aj u mužov.

Pre optimálny výsledok vlasovú mezoterapiu opakujeme cca 4x v 2 týždňových intervaloch.

Uvedený typ zákroku je realizovaný  na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5,  v Partizánskom - ul. R.Jašíka 504, Dubnica nad Váhom - ul. Pod Kaštieľom  638/29

 

Cenník

VYPADÁVANIE VLASOV - MEZOTERAPIA
Mezoterapia 1 zákrok 50 €