Utherapia (ošetrenie vysokofrekvenčným fokusovaným ultrazvukom) predstavuje tú najmodernejšiu metódu v oblasti liftingu tváre a podpory obnovy kolagénu. Táto metóda je vhodná vďaka svojim jedinečným účinkom hlavne pre klientov, ktorí by inak boli klientami plastických chirurgov.

Táto metóda je schopná pôsobit až v hlbokých vrstvách dermis na úrovni SMAS, kam sa žiadne iné prístrojové ošetrenie nedostane - tj. až do hĺbky 4.5 - 4.7 mm. Vďaka tomu sú dosahované výsledky ošetrenia takmer porovnateľné s chirurgickým liftingom, a to už po jedinom ošetrení.

Indikácia:

Vyhladenie hlbokých vrások, podpora novotvorby kolagénu a stimulácia svalov tváre (spevnenie a vypnutie podkožných tkanív)

Aplikácia:

Tvár, krk, dekolt.

 Princíp:

Hlavnou výhodou Utherapie nie je len schopnosť neinvazívne ošetriť najspodnejšiu časť dermis ( SMAS vrstvu ) , ale vďaka využitiu rozdielnych frekvencií v jednotlivých hlaviciach je prístroj schopný ošetriť tkanivo v celej svojej hĺbke vo všetkých vrstvách a tým docieliť jedinečný efekt, ktorý môže konkurovať plastickej chirurgii.

Pred samotným ošetrením je veľmi dôležitá odborná konzultácia klienta s ošetrujúcim lekárom, ktorý vhodne indikuje pacienta. Pri vhodnej indikácii je účinnosť prístroja vysoko presahujúca 95% ošetrených klientov.

 

pred po ultherapia

 

Pred samotným zákrokom doporučujeme použiť lokálne anestetikum a orálne analgetiká pre zníženie citlivosti tkaniva.

 

Základný princíp pôsobenia Utherapie - Vysokofrekvenčného fokusovaného ultrazvuku (HIFU)

  1. Frakčná aplikácia HIFU
  2. Dochádza k termálnej koagulácii v SMAS vrstve a hlbokom väzivovom tkanive
  3. Postupné zahojenie, vypnutie tkaniva, znásobenie množstva kolagénu a posilnenie svaloviny nastáva v nasledujúcich 3-6 mesiacoch

Utherapia behom ošetrenia vysiela do podkožia desiatky vysokofrekvenčných ultrazvukových pulzov, ktoré sa sústredia v danej hĺbke (táto hĺbka je daná aplikačnou hlavicou a použitou frekvenciou - 4,5 mm,  3,0 mm a 1,5 mm). Množstvo pulzov je dané jednak intenzitou ošetrenia, ošetrovanou oblasťou a zároveň znášanlivosťou pacienta.

Vyslané ultrazvukové vlny zapríčiňujú v danej hĺbke vznik miniatúrnych tepelných ložísk (teplota se pohybuje okolo 70 stupňov len v týchto ložiskách - povrch tkaniva je nepoškodený a nezasiahnutý). Tieto ložiská pôsobia dvojitým efektom - v najhlbšej vrstve (hlavica 4,5 mm ) spôsobujú vďaka ovplyvneniu SMAS vrstvy výrazný liftingový a podporný efekt a vo vyšších vrstvách (pri použití hlavice 3,0 mm  a 15 mm ) spôsobujú výraznú stimuláciu kolagénových vlákien a vyvolajú jeho novotvorbu a elasticitu.

 Uvedený typ ošetrenia sa vykonáva na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj na pobočke v Partizánskom - ul. Rudolfa Jašíka 504.

Cenník

UTHERAPIA (AMBULANTNÝ LIFTING )
Očné viečka /horné alebo dolné/ 250 €
Podbradok 300 €
Líca 450 €
Dolný facelift (líca a podbradok ) 650 €
Krk 550 €
Krk a podbradok 900 €
Dekolt 400 €
Celá tvár 900 €
Celá tvár a podbradok 1100 €
Horné očné viečka + čelo 350 €
Čelo /lifting obočia/ 200 €
Horný facelift /čelo + okolie očí + očné viečka/ 500 €