Chemický peeling spočíva v aplikácii roztoku s obsahom chemicky aktívnych látok s cieľom kontrolovane odstrániť špecifickú vrstvu kože a stimulovať obnovu pokožky . Je to veľmi účinný akt, vždy sprevádzaný pod kontrolou dermatológa.

K hlavným indikáciám chemického peelingu patrí akné (nezápalové aj zápalové formy), rozšírené póry, drsná pokožka s nerovnomerným povrchom, svetlé a povrchové pigmentové škvrny.

 

Stredne hlboký chemický peeling

Rozlišujeme niekoľko foriem chemického peelingu (povrchový, stredne hlboký a hlboký). Vo väčšine kozmetických centier sa robí len povrchový chemický peeling kyselinou glykolovou. V našom centre robíme stredne hlboký chemický peeling (kys. trichlóroctová 15% s hĺbkou prieniku 0,45 mm).

Ošetrenie stredne hlbokým diemickým peelingom nevyžaduje žiadnu predchádzajúcu prípravu pacienta! Aplikácia stredne hlbokého peelingu je kontraindikovaná v letnom období.

Peelingom ošetrená plet' zostáva až do nasledujúceho dňa bez mytia i akéhokoľvek iného ošetrenia (kozmetika, make-up).

 Tesne po aplikácii stredne hlbokého chemického peelingu je koža ružovočervená a intenzívne páli, potom sa jemne ošupuje.
Optimálnych je 6-8 ošetrení s odstupom 2 týždňov.

Uvedený typ zákroku je realizovaný na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj v pobočke v Partizánskom - ul. R. Jašíka 504, Dubnici nad Váhom - ul. Pod Kaštieľom 638/29

 

Cenník

CHEMICKÝ PEELING
Chrbty rúk (obidve) 50 €
Dekolt 40 €
Krk 40 €
Tvár 40 €
Tvár s LED lampou 60 €