Pigmentové škvrny sú prejavom nadmernej tvorby kožneho pigmentu (melanínu). Aj ked' nespôsobujú zdravotné riziko (nemajú tendenciu k malígnej transformácii), ale často predstavujú vážny estetický problém.

Pigmentové škvrny rozdeľujeme na lokalizované (pehy, cafe au lait, lentigo solaris, keratosis actiníca) a plošné (melasma - chloasma, pozápalové hyperpigmentácie). Príčina ich vzniku je rôzna - genetické (dedične) faktory, hormonálne kontraceptíva, gravidita, choroby štitnej žľazy, niektoré kozmetiká. Prejavy často výrazne zhoršuje vplyv UV žiarenia.

 

Laserové odstránenie pigmentácii

Ošetreniu pigmentových škvŕn vždy predchádza kožné vyšetrenie (v našom centre), kde sa zhodnotí každa pigmentová škvrna (potvrdí sa jej benígnost') a následne sa určí čo najkomfortnejší spôsob odstránenia s ohľadom na individuálny prístup k pacientovi!

K ošetreniu pigmentových škvŕn používame v našom centre jeden z najúčinnejších laserových prístrojov - Lumenis One od americkej ñrmy Lumenis (laserové žiarenie s vlnovou dĺžkou 515 nm a 560 nm) alebo na keratoticke pigmentácie mikrofrakcionovaný C02 laser.

Ošetrenie je mimoriadne vhodné na tvár, krk, dekolt, ale aj na chrbty rúk. Po ošetrení prístrojom Lumenis one sa pigmentácia prechodne zvýrazní (stmavne) a následne behom niekoľkých týždňov sa odstráni (postupne prebledáva).

Pri mikrofrakcionovanom C02 laseri sa vytvoria v mieste ošetrenia drobné chrastičky, ktore sa behom nasledujúcich 7 dní postupne odstránia. Ošetrenie nie je bolestivé. K dosiahnutiu optimálneho efektu ošetrenia je potrebných 3 - 5 ošetrení s odstupom 4 týždňov.

Výsledok ošetrenia je dlhodobý pri dodržaní zásad bezpečného opaľovania (fotoprotekcia 50+).

Uvedený typ zákroku realizujeme len na pracovisku v Trenčine - ul. Palackého 85/5

 

Cenník

LASEROVÉ ODSTRÁNENIE PLOŠNÝCH HYPERPIGMENTÁCII - MELASMA, POZÁPALOVÉ PIGMENTÁCIE, PEHY, NAEVUS SPILUS (2 a viac oblasti zľava 10 EUR)
Brada 55 €
Čelo 70 €
Čelo + Kapilicium 100 €
Chrbát (horná časť - úroveň dolného uhla lopatiek) 200 €
Chrbty rúk (obidve) 130 €
Dekolt 130 €
Horná pera 55 €
Krk 130 €
Líca (obidve strany) 100 €
Líca ( jedna strana) 70 €
Nos 75 €
Okolie očí (obidve strany) 60 €
Plecia (obidve) 150 €
Ramená (obidve) 150 €
Tvár 130 €

 

LASEROVÉ ODSTRÁNENIE LOKALIZOVANÝCH HYPERPIGMENTÁCII
1 ložisko 50 €
2 ložiská 70 €
3 ložiská 90 €
Za každé ďalšie ložisko + 10 €