Spoločnosť DERMATOP s.r.o. disponuje technologicky s najvyspelejšími prístrojmi na ošetrenie cievnych lézii - laserový prístroj M22 od americkej firmy Lumenis s vlnovou dlžkou 515 nm, 560 nm, 590 nm a cievny laserový prístroj najnovšej generácie s označením Nd:YAG laser od americkej firmy Lumenis, ktorý pracuje s vlnovou dĺžkou 1064 nm.

Tieto vlnové dlžky majú výbornú absorbciu jak vo vénach (tmavomodré žilky), tak aj v arteriách (červené tepničky).

Cievny laser Nd:YAG sa využíva na ošetrenie rozršírených cievok na nose (hrubšie cievky), tvári (len samostatné tmavé cievky) a dolných končatinách (až do priemeru 3 mm), k odstraňovaniu cievnych znamienok (naevus araneus - pavúčikovity névus) a cievnych nádorčekov (hemangiómy).

Laserový prístroj M22 s vlnovou dĺžkou 515 nm, 560 nm a 590nm sa využíva na ošetrenie difúzneho
začervenia a jemných cievok na tvári a krku (rosacea), k odstraňovaniu cievnych znamienok (naevus flammeus - oheň).

Ošetrenie je mimoriadne účinné (patentovaná laserová technológia!). K dosiahnutiu optimálneho efektu prístrojom M22 je potrebných cca 3 - 5 ošetrení s odstupom 4 týždňov, pri laserovej Nd:YAG technológii sú väčšinou potrebné cca 2 - 3 ošetrenia s odstupom 4 týždňov.

Laserové hlavice sú aktívne chladené, takže ošetrenie nie je nepríjemné (pacient pociťuje akoby štipnutie gumičkou) a je maximálne bezpečné. Ošetrenie je vhodné a maximálne bezpečné aj pre deti!

Po ošetrení rozšírených cievok na dolných končatinách nie sú potrebné žiadne elastické bandáže (narozdiel od skleroterapie, čo je injekčné odstránenie rozšírených žiliek).

Odstráneniu cievnych znamienok a nádorčekov vždy predchádza dermatoskopické vyšetrenie kožným lekárom (v našom centre).

Uvedený typ zákroku je realizovaný len na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5

 

Cenník

LASEROVÉ ODSTRÁNENIE ROZŠÍRENÝCH CIEVOK NA NOHÁCH ( 1 impulz - 2 Euro )