Digitálna dermatoskopia - Svetová novinka !!! - FOTOFINDER DERMATSOKOP VEXIA

Melanóm (rakovina kože) je jedným z najzhubnejších nádorov vôbec. Nádor môže vzniknúť na klinicky normálnej koži, ale častejšie z už existujúceho materského znamienka.

Nebezpečenstvo výskytu melanómu sa zväčšuje, ak patríte do jednej alebo niekoľkých nasledujúcich kategórií:

 • svetlá farba kože, vlasov a očí
 • vysoké množstvo materských znamienok alebo pigmentových škvŕn
 • predchádzajúci výskyt melanómu u Vás alebo v rodine
 • opakované a silné spálenie kože (predovšetkým pred 15. rokom života)
 • opakovaná expozícia soláriám

Včasná diagnostika je základom na vyliečenie! Kožní lekári dodnes používajú na orientačné vyšetrenie pigmentových škvŕn (znamienok) tzv. pravidlo ABCD.

 

Znamienko môže byť melanómom ak je:

 1. asymetrické
 2. ohraničenie je nepravidelné
 3. zafarbenie nie je rovnomerné
 4. priemer znamienka je väčší než 6 mm

Toto pravidlo zadefinovali kožní lekári z New York University School of Medicine. Nedávno pridali k písmenám ABCD ďalšie, E - evolving, vývoj. Urobili tak na základe mnohých vedeckých štúdií, ktoré potvrdili, že mnoho kožných nádorov po čase mení velkosť, farbu a tvar a podobne sa vyvíjajú aj ďalšie sprievodné príznaky, ako sú krvácanie, svrbenie.

Asi najspol'ahlivejšou metódou ako vzniku melanómu predchádzať je nechať si znamienka (minimálne v ročných intervaloch) skontrolovať kožným lekárom.

V bežných kožných ambulanciách je k dispozícii ručný dermatoskop, ktorý však neumožňuje archiváciu znamienok a teda nemožno hodnotiť vývoj znamienka.

dermatoskop vexia

Výhody vyšetrenia

 • Najdokonalejšia technológia pre včasnú diagnostiku malígneho melanómu
 • Najdokonalejšia technológia pre preventívny monitoring kože, nakoľko sleduje zmeny v čase
 • Systém zaznamenáva a analyzuje kožný povrch automaticky = automatizované nasnímanie celého kožného povrchu v presne predpísaných pozíciách s následnou softvérovou analýzou zachytených znamienok
 • Vybavený najmodernejšou digitálnou kamerou pre videodermatoskopiu Medicam 1000 s CrystalView technológiou s vysokým rozlíšením
 • Nasnímanie kvalitných prehľadových snímok tela
 • Detailné snímky jednotlivých znamienok so zväčšením až 140-násobne
 • Najmodernejší diagnostický softvér k vyhodnoteniu skóre rizika malignity v zachytených znamienkach, ktorý je neustále inovovaný materskou firmou v Nemecku
 • Automatická archivácia fotodokumentácie systémom
 • Automatické vyhodnotenie a vizualizácia rozdielov zachytených pri kontrolných návštevách
 • Vyšetrenie a celkové vyhodnotenie nálezu pod kontrolou skúseného dermatológa
 • Dermatop SRO – najdlhšia skúsenosť s digitálnou dermatoskopiou systémom FotoFinder®

 

Stavte na prevenciu pred rakovinou kože a nechajte si vyšetriť znamienka

 

Informácie o zákroku

Priebeh vyšetrenia

Prednosťou vyšetrenia je, že kontrolujeme celý povrch kože a tým všetky pigmentové lézie naraz, v jednom čase

Pacient sa postaví na vyznačenej podložke pred prístroj, snímkovanie celého kožného povrchu je jednoduché a rýchle. Vykonáva sa v presne vyznačených pozíciach, tak aby bola nasnímaná koža zo všetkých strán. Vo výsledných záznamoch je zachytený každý pigmentový útvar na koži.

V druhom kroku vyhotovujeme detailné snímky mikroskopickej štruktúry jednotlivých znamienok vo vysokom rozlíšení. Špeciálne vyvinutý softvér, pod kontrolou lekára, vyhodnotí skóre rizika malignity jednotlivých znamienok.

Všetky záznamy sú automaticky archivované v pamäti počítača a pri každej ďalšej kontrole sú automatickou softvérovou analýzou okamžite porovnávané s novými snímkami. Na nové alebo zmenené znamienka nás systém upozorní ich farebným označením.

Celková dĺžka vyšetrenia závisí od počtu znamienok. Zvyčajne trvá do 20-30 minút.

Výsledky vyšetrenia

S výsledkom vyšetrenia pacienta oboznámime okamžite po jeho ukončení.

Na základe aktuálnych zistení odporúčame, či stačí jednotlivé pigmentové lézie iba sledovať a v akých časových intervaloch, prípadne, či je vhodné ich odstrániť chirurgicky alebo laserom.

Kombinácia vyšetrenia

Na základe dermatoskopického vyšetrenie pacientovi doporučíme, ktoré znamienka môžeme odstrániť iba chirurgicky prípadne, ktoré je možné odstrániť laserom. Následne možeme pacientovi vykonať aj doporučený zákrok v dohodnutom termíne.

 

Cenník

DIGITÁLNA DERMATOSKOPIA
Celotelové vyšetrenie digitálnym dermatoskopom 50 €

 

Uvedený typ vyšetrenia je realizovaný na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj v pobočke v Partizánskom - ul.R.Jašíka 504, Dubnici nad Váhom - ul. Pod Kaštieľom 638/29