Ide o výnimočnú metódu realizovanú v ambulatných podmienkach (bez nutnosti anestélie a s ňou súvisiacimi komplikáciami) na redukciu tuku z problémových partií tela a tváre (syslíky, výrazné nosovoústne valy), na korekciu ovisajúcej (dvojitej) brady (podbradok).

Injekčná lipolýza sa používa na korekciu (redukciu) kontúr tela (neslúži ku zníženiu hmotnosti)!

Injekčnou lipolýzou možno ošetrit' najrozličnejšie partie tela -brucho, stehná (vonkajšie aj vnútorné), zadok, predkolenia, ramená, chrbát (faldy).

Pri injekčnej lipolýze pomocou supertenkých ihličiek (na tele 12 mm) pripevnených na 5- zubcový aplikátor sa priamo do tukového tkaniva aplikuje PPC - Phosphatidylcholín - Phosphatidylcholín je v súčastnosti najsilnejší odbúravač tuku, súčastne stimuluje kolagén.  Tuk sa odbúrava rovnomerne (nevznikajú žiadne jamky ako pri chirurgickej liposukcii), koža po injekčnej lipolýze neostáva ochabnutá.

PPC pôsobí v tele 6-8 týždňov, rozpustený tuk sa odbúrava pečeňou a obličkami (vylučuje sa močom a stolicou).

Po aplikácii počas prvých 3-7 dni (najvýraznejšie však poča prvých 3 dní) pretrváva opuch, začervenanie, hematómy, bolestivost', prípadne svrbenie, pálenie. U 5% pacientov sa vytvoria v podkoží hmatné uzlíčky, ktoré sa v priebehu 6-8 týždňov vždy vstrebú. Zákrok je najlepšie realizovať pred víkendom, aby koža do nasledujúceho pracovného týždňa mohla odpuchnút'.

Optimálne sú 2-3 ošetrenia s odstupom 6 týždňov (najväčší úbytok tukového tkaniva je po 2. aplikácii). Najrýchlejšie výsledky ošetrenia sú viditeľné na chrbte (faldy), bruchu, zadku a krku (dvojitá brada). Efekt ošetrenia nie je okamžitý (pretože tuk neodsávame - ako pri chirurgickej liposukcii), ale postupný (6-8 týždňov po každej aplikácii dochádza k postupnému odbúravaniu tuku a stimulácii kolagénu).

Účinok ošetrenia je trvalý (podobne ako pri chirurgickej liposukcii) ak pacient dodržiava zdravý životný štýl (stravovanie, primeraný pohyb) a zásadným spôsobom nezmení svoju váhu.

Niekoľko týždňov po ošetrení sa odporúča ošetrené miesto rozmasírovať Robolex prístrojom, na zlepšenie prietoku lymfy a tým ľahšieho odplavenia tukových depozitov z ošetrenej oblasti. Každý pacient v našom centre má po zákroku jedno takéto ošetrenie zdarma v cene zákroku injekčnej lipolýzy.

Uvedený typ zákroku je realizovaný na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj v pobočke v Partizánskom - ul. R. Jašíka 504

 

Cenník

Injekčná Lipolýza
Telo 10 ml 20 €
Telo - max pri jednej aplikácii 100 ml 200 €

 

Videá