Celulitída (tzv. pomarančová koža) predstavuje významný estetický problém postihujúci mnoho i veľmi mladých žien. Najčastešie postihuje oblasť zadnej strany stehien a gluteálnu (sedaciu) oblasť.

V oblastiach postihnutých celulitídou sa tukové bunky zväčšujú do hroznovitých strapcov, tlačia na krvné cievy aj v horných vrstvách kože a prekrvenie postihnutých oblastí sa zhoršuje. To vedie na jednej strane k zníženiu zásobovania bunky a spomalenie metabolizmu , a na druhej strane k spomaleniu vylučovania odpadových látok lymfatickými cestami.

Pri vzniku celulitídy sa uplatňuje jednak dedičná dispozícia k ochabnutiu spojivového tkaniva a jednak endokrinné faktory (ženské pohlavné hormóny - estrogény).

V našom centre s cieľom ovplyvniť celulitídu na všetkých úrovniach jej vzniku pracujeme v súčastnosti s najkomplexnejšími a najúčinnejšími prístrojmi na ošetrenie celulitídy - Robolex PLUS (rádiofrekvencia+vákum+laser + ultrazvuková kavitácia ) , X-Wave (estetická rázová vlna) . Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok , všetky uvedené  metódy navzájom kombinujeme.

V našom centre Vás nebudeme presviedčať, že existuje univerzálny prístroj v liečbe celulitídy, pretože to tak nie je. My disponujeme všetkými prístrojmi na jej ovplyvnenie!

Revolúcia v liečbe celulitídy - preč s pomarančovou kožou!

1. Robolex PLUS   v sebe kombinuje 5  mechanizmov na ošetrenie celulitídy a spevnenie ochabnutej pokožky :

  • Rádiofrekvencia (bipolárna  a multipolárna - 1 až 3 MHz, vel'mi vysoká energia určená len do lekárskej praxe): stimuluje metabolický proces v tukových partiách pomocou prehrievania tukových buniek až do hlbky 5-10 mm, syntetizuje kolagénové vlákna (spevnenie pokožky).
  • Podtlak (vákuum - valčeková masáž -  670 mmHg): zrýchli krvný obeh a aktívne masážne prvky uľahčia lymfatický odtok, čo zvýši metabolizmus pokožky (odplavenie toxínov, okysličenie pokožky).
  • Laser (diodový laser - 650 nm): štiepi tukové bunky a prispieva k modelovaniu postavy
  • Kavitácia  - ultrazvuková liposukcia ( 38Khz): vytvára mikrobubliny čím sa rozkmitajú tukové bunky , výsledok je narúšanie membrán tukových buniek, ktoré sa následne vyprázdňujú, čím sa tuk lymfatickým systémom vyplavuje z organizmu.
  • Elektromyostimulácia - počas samotného ošetrenia , je možnosť stimulovať rôzne svalové skupiny s priložením stimulačných hlavíc na pokožku  ( viď video nižšie )

 

2. X-WAVE (estetická rázová vlna)  je unikátny výrobok, ktorý používa v súčasnosti ako jediný prístroj kombináciu extrémne účinných akustických rázových pulzov a elektrických pulzov, súbežne prenášaných do tkaniva.

Akustické vlny - extrémne silné nesústredné zvukové impulzy, prestupujú do tela, vibrácia ničí zapuzdrenie tukových buniek v spojivovom tkanive, ktorá sa uvoľní a vypne.

Vďaka stimulácii elektrickými pulzami svaly posilňujú ako u fyzického cvičenia, pokožka sa stáva pevnejšou a pružnejšou. Metóda je vhodná na ošetrenie bokov, stehien, paží a zadku.

V estetickej medicíne boli akustické radiálne mäkké vlny úspešné modifikováné tak, aby vyhovovali klinickým potrebám pri liečbe celulitídy a podobných stavov

X-Wave využíva princíp technológie akustických vĺn, ktorá je vedecky overená metóda v rôznych oblastiach medicíny už viac ako 30 rokov (napr. pri rozbíjaní obličkových kameňov).

 

Ošetrenia týmito prístrojmi (Robolex, X-Wave, kavitácia) sú bezbolestné, dĺžka ošetrenia jednej oblasti (napr. zadná oblasť stehien - obojstranne) je cca 40 minút. V liečbe celulitídy sa ošetrenia navzájom kombinujú (začína sa prístrojom X-Wave alebo kavitácia cca 20 minút , následne rádiofrekvencia  cca 20 minút). Ošetrenie je možné vykonať aj v letnom období (nevadí opaľovanie ani solárium). Ihneď po ošetrení sa pacientka bez problémov vracia k svojim pôvodným aktivitám a to bez toho, aby bola nejako limitovaná. Optimálnych je 6-10 ošetrení (podľa stupňa postihnutia celulitídou) , 1-2 x týždenne. Po absolvovaní celej kúry účinok pretrváva niekolko mesiacov (je však výrazne ovplyvnený životným štýlom pacientky).

 

 Bodylifting (spevnenia tela). Na spevnenie ochabnutého brucha (po pôrode, po výraznom schudnutí), ramien s úspechom používame prístroj Robolex  (rádiofrekvencia + podtlak v kombinácii s kavitáciou - ultrazvuková liposukcia). Bodylifting je s úspechom používaný aj po klasickej chirurgickej liposukcii na dohladenie nerovností a zosílenie účinku liposukcie. Postup ošetrenia je rovnaký ako pri ošetrení celulitídy.

 

Uvedený typ zákroku je realizovaný na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5 a aj na pobočke v Partizánskom -ul. Rudolfa Jašíka 504.

 

Video

 

Cenník

ANTICELULITÍDOVÝ PROGRAM
1 oblasť - zadok, zadné stehná, vnútorné stehná 50 €
2 oblasti - zadok + zadné stehná, zadok +  predné stehná, predné + zadné stehná 70 €
3 oblasti - zadok+ zadné stehná + predné stehná 90 €
4 oblasti +40 €
Brucho 50 €
Balíček 6 a viac ošetrení 10% zľava + TERAZ JEDNO OŠETRENIE CM SLIM ZDARMA