Biologicky aktívny doplnok stravy

aminokyselinový booster - pre tvorbu kolagénových vlákien. Pre omladenie, spevnenie pleti, zdravé a pevné vlasy, klby a nechty.

Jalupro je vedúcim inovatívnym produktom na svetovom trhu. Patentovaný švajčiarsky komplex pre jeho intenzívnejšiu rýchlu účinnosť.

 

Vlastnosti

JALUPRO je unikátny biologicky aktívny potravinový doplnok pre omladenie pleti na základe aminokyselín - presne vyváženej zmesi aminokyselín: Glycín L-prolín L-lyzín (popis nižšie)

Má jemnú citrusovú chuť, je určený pre potrebnú vnútornú výživu. Funguje však rýchlejšie a účinnejšie než iné výživové doplnky.

Na rozdiel od iných vitamínových produktov, neobsahuje vitamíny živočíšneho pôvodu, ktoré sa musia najprv rozložiť v tráviacom ústrojenstve, ale Jalupro Drink obsahuje patentované aminokyseliny - malé častice neživotného pôvodu, ktoré pôsobia oveľa účinnejšie a intenzívnejšie vzhľadom na oveľa vyššiu, rýchlejšiu a účinnejšiu vstrebateľnosť v našom tráviacom ústrojenstve. 

Aminokyseliny sú rovnako dôležité ako vitamíny a minerálny látky. Keďže si ich telo nedokáže vyprodukovať, musíme dbať na ich dostatočný príjem z potravy. Aminokyseliny sa starajú o našu celkovú pohodu, imunitu, určujú či budeme unavení, akú budeme mať náladu a starajú sa aj o kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. 

Aminokyseliny v našej pokožke sú ako tehly pri výstavbe domu. Podporujú pevnosť pokožky a bojujú s ochabovaním pokožky. Podporujú tvorbu kolagénu a tým zlepšujú stav pokožky, vlasov a nechtov.  Jedinečnosť doplnku spočíva v tom, že sa skladá z aminokyselín v presne definovanom pomere a s pevnou stereometriou
Zároveň dodáva organizmu potrebné látky a má zaručenú najrýchlejšiu najúčinnejšiu vstrebateľnosť cez tráviacu sústavu.

jalupro drink

 

6 dovodov, prečo užívať jalupro drink - porovnanie s inými kolagénovými doplnkami stravy

1. Najlepšia forma absorbcii v čreve - tekutina s aminokyselinami, najlepšie vstrebateľnými

Pretože je dôležité, nie to, čo sme vzali, ale to, čo sa absorbovalo cez tráviace črevo do organizmu.

Ak užijete tablety s obalom, práškom alebo kapsule naplneným živočíšnym kolagénom vo vnútri, potom sa všetky obaly musia najprv rozpustiť v tekutine, aby sa z nich látky absorbovali v našom tele a živočíšny kolagén sa musí najprv začať rozkladať na menšie častice, aby bol schopný vstrebať sa.

2. Dostatočná dávka - 4 gramy

Táto optimálna dávka na prevenciu nedostatku kolagénu v pokožke. V prípade akýchkoľvek patologických stavoch alebo pred chirurgickým zákrokom, môžete dávku zvýšiť na 4 vrecká denne po dobu 4 až 6 týždňov

3. Pozostáva z aminokyselín, preto je riziko alergickej reakcie minimálne.

Aminokyselina je v porovnaní s  bielkovinami veľmi malá molekula, takže na ňu neexistuje alergická reakcia.

4. Skladá sa z aminokyselín z ktorých sa skladá naša pokožka

Pokožka je tvorená z 85% kolagénu typu 1

Nápoj Jalupro obsahuje presne tie aminokyseliny, ktoré ľudské telo potrebuje na tvorbu kolagénu typu 1 (glycín, lyzín, prolín)

5. Neobsahuje žiadne iné prídavné látky, ako sú konzervanty, ochucovadlá, farbivá 

6. Sú neživočíšneho pôvodu.

Vhodné a odporúčané aj pre vegetariánov, pretože aminokyseliny obsiahnuté v prípravku sú vyrobené vo farmaceutickom laboratóriu
a nepochádzajú zo zvierat ako pri iných kolagénových produktoch

 

Doporučenie

  • Minimálne odporúčané kúra - 3 mesiace 
  • Dávkovanie: 1 až 2 vrecúška denne
  • Užíva sa na lačný žalúdok 30-60 minút pred raňajkami alebo 4 hodiny po jedle
  • Rozpustiť minimálne pol pohára vody
  • Vypiť 1,5 litra vody denne
  • Doplňte stravu o dostatočný príjem aj C vitamínu, ktorý je kľúčový tiež na tvorbu kolagénu.

 

Kolagén a kolagénové doplnky versus aminokyseliny v jalupro drink

Aby sme pochopili v čom sú aminokyseliny výnimočné musíme si pripomenúť základné pojmy. Kolagén - je to bielkovina. Momentálne je popísaných 28 druhov kolagénov, ktoré sa líšia podľa sekvencii (reťazcov aminokyselín), podľa záverečnej modifikácie a tiež podľa funkcií. V ľudskom tele je najviac zastúpený kolagén I. typu - 90% všetkých druhov kolagénu, ktorý je syntetizovaný organizmom, a je zložený z aminokyselín. Každý druh kolagénu obsahuje v každej tretej pozícii aminokyselinu Glycín, cca 30% všetkých aminokyselín; cca 20% je to aminokyselina - Prolín.

Syntéza kolagénu je to zložitý viacstupňový proces, ktorý prebieha tak v bunke, tak aj v medzibunkovom priestore. Jednoducho povedané organizmus potrebuje aminokyseliny, ako stavebné jednotky, z ktorých sa bude skladať kolagén. Tiež bude záležať aby pre tvorbu konkrétneho druhu bolo k dispozícii dostatočné množstvo a vhodný typ aminokyselín, dostačujúce množstvo enzýmov, a tiež aby pacient netrpel na genetické poruchy. Hlavná myšlienka: organizmus je to sebestačný systém, ktorý dokáže vytvoriť a upraviť takmer akékoľvek potrebné látky, podmienkou je aby všetky "stavebné jednotky" boli k dispozícii!

Teraz si predstavte, už vytvorený, hotový kolagén v iných výživových produktoch, ktorý sa dostane do tráviacej sústavy. Tu, ako každá veľká  bielkovina bude rozložený pomocou vhodných enzýmov na peptidy a aminokyseliny. To znamená, že hotový kolagén sám o sebe je veľmi veľká molekula, ktorá nie je schopná absorpcii v našom čreve, vstrebať sa dokážu len malé molekuly ako aminokyseliny, di- alebo tripeptidy (reťazca z dvoch alebo troch aminokyselín).

Kolagén v tráviacej sústave bude musieť byť rozložený len do menších molekúl, z ktorých je vytvorený, časť z nich bude absorbovaná a časť bude vylúčená telom von. To znamená, že účinnosť potravinového doplnku je daná aj schopnosťou jeho vstrebávania a tiež je veľmi dôležitá biologická aktivita absorbovaných látok.

Získaná časť kolagénu v podobe rozložených aminokyselín je absorbovaná v tenkom čreve a potom je transportovaná do rôznych tkanív, kde sa znovu skladá do reťazcov aby vytvárala spätne kolagén, tieto procesy syntézy už prebiehajú v jednotlivých orgánoch lokálne.

Prečo biologicky aktívne potravinové doplnky sú nenahraditeľné len stravou?

Uvedieme taký príklad, či lekár zistí nedostatok vitamínu D, nepredpisuje komplex vitamínov, ale predpíše vitamín D, aby mohol pokryť nedostatok, ktorý vznikol v tele. Podobná situácia s našou pokožkou, vidíme zhoršenie kvality kože, ukazuje to na nedostatok určitých látok, ktoré musíme doplniť.

Tiež si musíme pripomenúť, že kolagén, ako každá bielkovina v tele, funguje určitý čas, následne musí byť rozložená na najmenšie zložky, ktoré sú potom vylúčené z organizmu. U mladých ľudí kolagénové výmena prebieha intenzívne, s vekom (od veku 35 rokov a hlavne u žien v období pred menopauzou) táto výmena klesá. Pre posilnenie obnovy kolagénu musíme používať určité stimulačné podnety, a práve užívanie "voľných aminokyselín" v Jaluprodrink v podobe potravinového doplnku neslúžia iba ako stavebné jednotky ale sú tiež podnetom na obnovenie štruktúry kolagénu, aby bola zaistená jeho funkčnosť.

Aj napriek tomu, že aminokyseliny budú určené pre pleť, organizmus ako šikovný systém, ak vidí nedostatok v tkanivách spojených s pokožkou, najskôr pošle aminokyseliny tam, napríklad ak vám padajú vlasy, alebo máte zvýšenú lámavosť nechtov, najskôr opraví tie miesta a potom aminokyseliny budú pracovať s pokožkou celého tela. Preto je doporučená kúra, ktorá trvá minimálne 3 mesiace, a či máte navyše vyššie popísané problémy, možno kúru predĺžiť o 1 mesiac.

Ďalšou vhodnou príčinou pre použitie aminokyselín - Jaluprodrink, je to podpora a udržiavanie výsledkov pri omladzujúcich ošetreniach - kozmetického ošetrenia, estetických a chirurgických zákrokov, dokonca dokážu podporiť účinok omladzujúcich pri domácej kozmetickej starostlivosti.

 

Cenník

JALUPRO DRINK
Jalupro Drink 1 balenie 50 €