Celulitída (tzv. pomarančová koža) predstavuje významný estetický problem postihujúci mnoho i veľmi mladých žien. Najčastešie postihuje oblasť zadnej strany stehien a gluteálnu (sedaciu) oblasť.

V oblastiach postihnutých celulitídou sa tukové bunky zväčšujú do hroznovitých strapcov, tlačia na krvné cievy aj v horných vrstvách kože a prekrvenie postihnutých oblastí sa zhoršuje. To vedie k zníženiu zásobovania v bunke a metabolizmu na jednej strane, a na druhej strane k spomaleniu vylučovania odpadových látok lymfatickými cestami.

Pri vzniku celulitídy sa uplatňuje jednak dedičná dispozícia k ochabnutiu spojivového tkaniva a jednak endokrinné faktory (ženské pohlavné hormóny - estrogény).

V našom centre s cieľom ovplyvniť celulitídu na všetkých úrovniach jej vzniku pracujeme v súčastnosti s najkomplexnejšími a najúčinejšími prístrojmi na ošetrenie celulitídy - Powe Shape  (rádiofrekvencia+vakuum+laser)  a X-Wave (estetická rázová vlna). Obidve metódy navzájom kombinujeme s cieľom dosiahnutia čo najoptimálnejších výsledkov.

Revolúcia v liečbe celulitídy - preč s pomarančovou kožou!

1. Power Shape v sebe kombinuje 3 mechanizmy (pôsobiace súčastne) v jednom prístroji na odstránenie celulitídy:

  • Rádiofrekvencia (multipolárna - až 3 MHz, vel'mi vysoká energia určená len do lekárskej praxe): stimuluje metabolický proces v tukových partiach pomocou prehrievania tukových buniek až do hlbky 5-10 mm, syntetizuje kolagénové vlákna (spevnenie pokožky).
  • Podtlak (vákuum - valčeková masáž): zrychlí krvný obeh a aktívne masážne prvky uľahčia lymfatický odtok, čo zvýši metabolizmus pokožky (odplavenie toxínov, okysličenie pokožky).
  • Laser (diodový laser - 650 nm): štiepi tukové bunky a prispieva k modelovaniu postavy

2. X-WAVE (estetická rázová vlna)  je unikátny výrobok, ktorý používa v súčasnosti ako jediný prístroj kombináciu extrémne účinných akustických rázových pulzov a elektrických pulzov, súbežne prenášaných do tkaniva.

Okrem celulitídy možno estetickú rázovú vlnu využiť na neinvazívna odstránenie nerovností po klasickej liposukcii. Je patentovanou technológiou BTL.

Akustické vlny - extrémne silné nesústredné zvukové impulzy, prestupujú do tela, vibrácia ničí zapuzdrenie tukových buniek v spojivovom tkanive, ktorá sa uvoľní a vypne.

Vďaka stimulácii elektrickými pulzami svaly posilňujú ako u fyzického cvičenia, pokožka sa stáva pevnejšou a pružnejšou. Metóda je vhodná na ošetrenie bokov, stehien, paží a zadku.

V estetickej medicíne boli akustické radiálne mäkké vlny úspešné modifikováné tak, aby vyhovovali klinickým potrebám pri liečbe celulitídy a podobných stavov

X-Wave využíva princíp technológie akustických vĺn, ktorá je vedecky overená metóda v rôznych oblastiach medicíny už viac ako 30 rokov (napr. pri rozbíjaní ladvinových kameňov).

 

Ošetrenia obidvoma prístrojmi (Power Shape, X-Wave) sú bezbolestné, dĺžka ošetrenia jednej oblasti (napr. zadná oblasť stehien - obojstranne) je cca 40 minút. V liečbe celulitídy sa ošetrenia navzájom kombinujú (začína sa prístrojom X-Wave cca 20 minút , následne Power Shape cca 20 minút). Ošetrenie je možné vykonať aj v letnom období (nevadí opaľovanie ani solarium). Ihneď po ošetrení sa pacientka bez problemov vracia k svojim pôvodným aktivitám a to bez toho, aby bola nejako limitovaná. Optimálnych je 6-10 ošetrení (podľa stupňa postihnutia celulitídou) , 1-2 x týždenne. Po absolvovaní celej kúry účinok pretrváva niekolko mesiacov (je však výrazne ovplyvnený životným štýlom pacientky).

 

 Bodylifting (spevnenia tela). Na spevnenie ochabnutého brucha (po pôrode, po výraznom schudnutí), ramien s úspechom používame taktiež prístroj Power Shape (malá telová hlavica). Postup ošetrenia je rovnaký ako pri ošetrení celulitídy.

 

Uvedený typ zákroku je realizovaný na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5.

 

Video

 

Cenník

ANTICELULITÍDOVÝ PROGRAM - POWER SHAPE
1 oblasť - zadné stehná resp. zadok resp.vonkajšie alebo vnútorné stehná 45 €
2 oblasti - zadné stehná + zadok 65 €
3 oblasti - zadné stehná + zadok + vonkajšie resp. vnútorné stehná 80 €
Celé stehná + Zadok 90 €
Stehná /celé/ 65 €
Balíček 6 ošetrení 10% zľava, 8 ošetrení 15% zľava, 10 ošetrení 20% zľava  

 

BODY LIFTING
Boky 45 €
Brucho 45 €
Ramená 45 €
Balíček 6 ošetrení 10% zľava, 8 ošetrení 15%zľava, 10 ošetrení 20% zľava