Moderná estetická dermatológia prešla za posledných 5 rokov búrlivý vývoj od "pečiatkovacích skenerov", cez rádiofrekvenčné systémy k modernejším frakčným laserom.

Nevýhodou týchto technológií však bola nemožnosť riadenia hĺbky prieniku laserového lúča (tento problém odstránila až technológia s analyzátorom - C02 Sprimont), významné poškodenie epidermis a nemožnosť ošetrenie v letných mesiacoch.

Výhody jednotlivých technológii spája a nedostatky odstraňuje práve mikrofrakčná technológia.

Pojem mikrofrakčná technológia pochádza z anglického originálu Fractional RF microneedle system (FRMS) teda frakčná mikroihličková technológia. Frakčná rádiofrekvencia je kombinácia izolovaných ihličiek, ktoré narušujú dermis a doručia presne cielenú rádiofrekvenčnú energiu ku kolagénovým vláknam.

Výhodou mikrofrakčnej technológie je minimálne poškodenie epidermis pri maximálnom zacielení energie, celoročné využitie, maximálne výsledky a bezbolestnosť bez nutnnosti rekonvalescencie.

Prístroj Vivace sa stal prvým prístrojom na trhu kombinujúcim technológiu monopolárnu a bipolárnu frakčnú rádiofrekvenciu s využitím izolovaných a neizolovaných mikroihličkových aplikátorov v kombinácii s neinvazívnym sublativním aplikátorom.

Jeden prístroj = 3 technológie = absolútny 3D efekt ošetrenia.

frakcna radiofrekvencia pohlady

 

Princíp mikroihličkovej rádiofrekvencie

Frakčná mikroihličková rádiofrekvencia pôsobí na princípe riadeného prieniku sady pozlátených ihličiek do vopred stanovenej hĺbky v dermis, podľa indikácie použitia.

Následne dochádza k riadenému uvoľneniu presne cielenej rádiofrekvenčnej energie k zakončeniu kolagénových vlákien a dôjde k ich regenerácii.

Efekt mikrofrakčnej technológie je daný jednak samotným fyzickým poškodením tkaniva a zároveň pôsobením rádiofrekvencie. Princíp pôsobenia je na nasledujúcom obrázku.

mikroihličková frakčná rádiofrekvencia pôsobenie

 

Vďaka tejto unikátnej kombinácii dochádza nielen k remodelácii kolagénových vlákien a elastínu, ale dochádza zároveň k výraznému zlepšeniu textúry pleti, tónu pleti a jej elasticity, čo sa využíva pri odstránení jaziev po akné, strií a celkovému vypnutiu pokožky.

Naštartovanie procesu hojenia je podporené využitím LED stimulačného laseru pri samotnom zákroku. U prístroja Vivace si u klientov volíme medzi farbou LED svetiel a frekvenciu rádiofrekvencie, podľa jednotlivých indikácií.