Princípom kavitácie (ultrazvukovej liposukcie) je pôsobenie ultrazvukovej vlny na príslušnú oblasť, čím dochádza k rozbitiu membrány tukovej bunky, ktorej obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a odtiaľ sa dostáva do lymfatického systému. Kavitácia je známa ako neinvazívna (nechirurgická) liposukcia, bez zásahu skalpelom. Výsledkom je úbytok tukových buniek.

Mechanizmus ultrazvukovej liposukcie: Triglyceridy, ktoré sú uvoľnené z prasknutej tukovej bunky, sú okamžite metabolicky spracované lipoproteínom lipáza na glycerol a voľné mastné kyseliny. Vo vode rozpustný glycerol je absorbovaný do obehového systému a je prenesený do pečene, ktorá ho využíva ako zdroj energie. Nerozpustné voľné mastné kyseliny sa naviažu na transportné proteíny (hlavne albumín), ktoré ich distribuujú tiež do pečene , ktoré ich využívajú tiež ako zdroj energie alebo stavebné prvky. Zbytky rozbitých tukových buniek sú vylučované lymfatickým systémom.

Pacienti počas ošetrenia a po ňom nepociťujú dyskomfort. Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesných aktivitách. Žiadne vedľajšie účinky - tuk je redukovaný prirodzeným fyziologickým spôsobom. Po ošetrení je nutné dodržiavať pitný režim /aspoň 2 litre tekutín denne/.

   Ošetrenie je vhodné vykonávať 1-2 x týždenne. Na rozprúdenie lymfatického systému a zvýšenie účinku odplavovania tukových buniek tesne po ošetrení aplikujeme lymfodrenáž v kombibácii s radiofrekvenciou a infračerveným laserom. Podľa množstva tukového tkaniva je ošetrenie vhodné zopakovať 6-10x.

   Kontraindikácie ošetrenia: poruchy zrážania krvi, lieky na riedenie krvi, trmobóza, vážne obličkové a pečeňové ochorenia, nádorové ochorenia, kovové implantáty.

   Ošetrenie sa vykonáva na pracovisku v Trenčíne - ul. Palackého 85/5.